نسل پنجم شبکه تلفن همراه با وجود برخی مخالفت‌ها در فرانسه فعال شد

نوشته شده در تاریخ2 هفته پیش توسط 17
افزودن به علاقمندی‌ها

نسل پنجم شبکه تلفن همراه (5G) روز چهارشنبه با وجود برخی مخالفت ها در فرانسه فعال شد.

این فناوری در حالی به طور رسمی راه اندازی شد که فرانسه به گفته مسئولان شرکت های ارائه دهنده خدمات ارتباطی هنوز با استفاده گسترده از آن فاصله دارد. با این حال شرکت های مخابراتی از مقامات فرانسه خواسته اند تا بدون وقفه به نصب راه اندازی زیرساخت های لازم برای استفاده از نسل پنجم شبکه تلفن همراه ادامه دهند.

جدیدترین فناوری شبکه تلفن همراه در فرانسه فعلا تنها در مناطقی در دسترس خواهد بود که شرکت های مخابراتی حدود ۵۰۰ آنتن مرحله آزمایشی را نصب کرده اند. این مناطق شامل برخی شهرهای اصلی از جمله پاریس، مارسی و لیون و حومه آنها می شود.

شرکت های مخابراتی تخمین می زنند که ارائه خدمات نسل پنجم شبکه تلفن همراه در فرانسه طی نیمه دوم سال ۲۰۲۱ گسترش یابد.

دولت فرانسه در حالی با راه اندازی نسل پنجم شبکه تلفن همراه موافقت کرد که بسیاری از شخصیت های سیاسی و فعالان محیط زیست از تبعات استفاده از این فناوری اظهار نگرانی کرده اند.

مخالفان نسل پنجم شبکه تلفن همراه بر این باور هستند که این فناوری با موج های الکترومغناطیسی خود تبعات بهداشتی و محیط زیستی خواهد داشت. شهرداران سبز یا چپگرای برخی از شهرهای فرانسه از دولت امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری این کشور خواسته بودند تا با تعویق زمان راه اندازی نسل پنجم شبکه تلفن همراه دستور تهیه گزارشی درباره پیامدهای بهداشتی و محیط زیستی آن را صادر کند.

در بسیاری از تئوری های توٓطئه پخش شده درباره شیوع ویروس کرونا طی ماه های گذشته به نسل پنجم شبکه تلفن همراه هم اشاره شده بود.

ارسال نظر
پاسخ دهید

پشتیبانی

تماس با ما

پیگیری سفارش

تنظیمات

اشتراک گذاری

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود | عضویت

یک حساب کاربری رایگان برای استفاده از لیست علاقه مندی ها ایجاد کنید.

ورود | عضویت