جستجو براساس قیمت
تومان تومان
جستجو براساس برند
براساس کیفیت
فریم

تاچ و ال سی دی

تاچ ال سی دی گوشی از کجا بخریم؟

زمانی‌که گوشی همراهتان را بعد از افتادن به روی زمین برمی‌دارید، شکسته بودن تاچ ال سی دی گوشی می‌تواند ناراحت‌کننده باشد؛ چون این بخش قیمت بالایی دارد. قابلیت تعویض آن تا حدودی درد این اتفاق را کم می‌کند؛ چون دیگر نیازی نیست برای خرید دوباره گوشی اقدام کنید. با خرید LCD گوشی و نصب آن، گوشیتان می‌تواند به حیات خودش ادامه ‌دهد.

فروشگاه پارس تل محلی است که شما می‌توانید برای خرید تاچ ال سی دی گوشی خودتان به آن مراجعه کنید. این گروه از مجموعه‌های ارائه‌دهنده خدمات در زمینه لوازم جانبی گوشی است. گروه پارس تل تلاش می‌کنند با ارائه اطلاعات مفید و صحیح بتوانید تجربه خوبی از خرید لوازم جانبی داشته باشید.

آشنایی با تاچ ال سی دی گوشی

تاچ ال سی دی گوشی یک قسمت از این دستگاه نیست و درواقع به دو بخش آن اشاره دارد اما از آن‌جایی که در سال‌های اخیر، این محصولات را به‌صورت پرس‌شده تولید می‌کنند و خراب شدن هر کدام از آن‌ها منجر به تعویض هر دو می‌شود آن‌ها را به‌صورت یک‌جا می‌شناسند.

LCD کوتاه‌شده عبارت Liquid Crystal Display است. این عبارت به بخشی از گوشی اشاره دارد که وظیفه دارد محتواهای صفحه تلفن همراهتان را نشان دهد. هدف از خرید تاچ ال سی دی گوشی، دریافت تصاویر با کیفیت بالاتر است. بنابراین، شما هنگام دریافت تصاویر، با محتوای واقعی‌تر روبه‌رو می‌شوید. همینطور، این بخش مصرف انرژی پایینی دارد و باعث می‌شود طول عمر باتری گوشیتان افزایش پیدا کند.

در ادامه برایتان از اجزای تشکیل‌دهنده صفحه نمایشگر تلفن همراه صحبت می‌کنیم. با این توضیحات می‌توانید متوجه شوید چرا گفتیم تاچ و ال سی دی، دو بخش مختلف از گوشی هستند.

اجزای تشکیل‌دهنده صفحه نمایش تلفن همراه

هر صفحه نمایش تلفن همراه از ۵ قسمت تشکیل شده است که از بیرونی‌ترین لایه آن شروع می‌کنیم و برایتان آن‌ها را نام می‌بریم و توضیحاتی بابت هر کدام ارائه می‌کنیم.

۱)گلس گوشی همراه

گلس قسمت شیشه‌ای از گوشی همراهتان است که شما به‌طور مستقیم با آن در تماس هستید. استفاده از این قسمت اختیاری است اما از آن‌جایی که احتمال خراب شدن و ضربه وجود دارد، استفاده از گلس کمک می‌کند تا اندازه زیادی جلوی آسیب رسیدن به تاچ ال سی دی گوشی گرفته شود و صفحه دچار خش نشود.

۲)تاچ صفحه نمایش

بخش بعد از گلس، تاچ گوشی است که آن را با دیجیتایزر (Digitizer) هم می‌شناسند. این قسمت سیگنال‌های لمس را می‌خواند و به فشاری که با پوست خود به صفحه وارد می‌کنید واکنش نشان می‌دهد. تاچ گوشی با کابلی به مادربرد متصل است. اگر این اتصال برقرار نباشد، قابلیت خواندن لمسی که روی صفحه ایجاد می‌کنید از بین می‌رود. در صورتی‌که این قسمت دچار آسیب شود امکان خواندن لمس پوست شما وجود ندارد.

۳)ال سی دی گوشی

قسمت سوم صفحه نمایش، ال سی دی گوشی است که داخل دستگاه قرار دارد. مانند تاچ این قسمت هم به مادربرد متصل است و وظیفه دارد محتواهای صفحه را به نمایش بگذارد. این بخش گوشی براساس تعداد پیکسل دسته‌بندی می‌شود و هراندازه تعداد آن‌ها زیادتر باشد، کیفیت تصویری که به نمایش می‌گذارد بهتر است. در گوشی‌های تولیدشده جدید، تاچ و ال سی دی گوشی با هم ترکیب شده‌اند و با خراب شدن هر کدام لازم است هر دو بخش تعویض شوند.

۴)بخش تاباننده نور

برای این‌که محتوای صفحه نمایش بهتر دیده شود، از لایه‌ای کمک می‌گیرند که از جنس نور است. این قسمت تاباندن نور در صفحه نمایش است و زمانی‌که صفحه گوشی خود را خاموش می‌کنید، در واقع این بخش است که خاموش می‌شود.

۵)فرم ال سی دی گوشی

لایه آخر صفحه نمایش هم فرم آن است. فرم قسمتی است که در آن همه لایه‌های بالایی که معرفی کردیم بر روی آن قرار گرفته‌اند.

انواع تاچ ال سی دی گوشی

زمانی که قصد خرید تاچ ال سی دی گوشی را دارید، باید بدانید انواع مختلفی از آن‌ها وجود دارد و تنها یک گزینه نیست که هنگام خرید با آن روبه‌رو شوید و همان را انتخاب کنید. در ادامه انواع آن را نام می‌بریم:

·        Resistive

·        Capacitive

·        OLED

·        Amoled

·        Super Amoled

·        Electronic Paper

·        Holographic

·        Retina

در میان انواع تاچ ال سی دی که در بالا معرفی کردیم، بعضی از آن‌ها رایج‌تر هستند؛ OLED و Amoled از انواعی هستند که در تولید گوشی‌ها استفاده می‌شود. مدل Super Amoled در مقابل نور خورشید قدرت بهتری دارد و در این شرایط محدودیتی هنگام کار با گوشی برایتان ایجاد نمی‌کند. همینطور، اپل برای گوشی‌های تولیدی خود از Amoled شخصی‌سازی شده استفاده می‌کند که نام آن را Retina قرار داده است.

تشخیص تاچ LCD گوشی خراب شده

در ابتدا هم اشاره کردیم ممکن است با افتادن به روی زمین، تاچ ال سی دی گوشی شما دچار حادثه و خرابی شود؛ اما دلیل این ماجرا همیشه ضربه نیست؛ بعضی اوقات با گذشت زمان، گوشی‌ها قدرت خود را از دست می‌دهند. همین‌طور ریختن مایعاتی مانند آب روی آن یا در معرض دمای بیش از حد گرم یا سرد قرار گرفتن می‌تواند موجب آسیب رسیدن به صفحه گوشی همراهتان ‌شود.

در شرایط خرابی، تاچ ال سی دی گوشی ممکن است لکه‌هایی داشته باشید یا این‌که صفحه به طور کامل سیاه شود. در این حالت، شما صدا دارید و گوشی‌تان روشن می‌شود اما تصویر واضح نیست یا کاملاً از بین رفته است.

زمانی‌که تشخیص این موضوع برایتان سخت است، برنامه‌هایی هم هستند با کمک آن‌ها می‌توانید عملکرد صحیح تاچ LCD گوشی خود را بررسی کنید که بعضی از آن‌ها را برایتان نام می‌‌بریم تا بتوانید خرید خوبی را تجربه کنید.

با زدن کد دستوری*#0*# وارد بخش تنظیمات ابتدایی گوشی می‌شوید و با رفتن به بخش Touch متوجه می‌شوید آیا تمام قسمت‌های تاچ ال سی دی گوشی شما فعال است یا خیر.

همینطور

·        Touch screen test

·        Multi touch tester

·        Touch screen test

 از برنامه‌هایی هستند که شما با نصب آن‌ها می‌توانید متوجه شوید تاچ LCD گوشی همراهتان درست کار می‌کند یا خیر. این برنامه‌ها کاربرد همیشگی ندارند اما در مواقعی که گوشی از دستتان افتاده و نگران خراب شدن تاچ ال سی دی آن هستید بسیار کمک‌کننده است.

تشخیص تاچ ال سی دی گوشی فابریک از فیک

زمانی که قصد خرید LCD گوشی را دارید، متوجه می‌شوید که تشخیص جنس مرغوب از همتاهای تقلبی آن سخت است و این کار به‌راحتی انجام نمی‌شود. با انجام چند کار می‌توان احتمال خرید کالای فیک را کمتر کرد که در ادامه راهنماییتان می‌کنیم.

فروشگاه خرید تاچ ال سی دی گوشی

برای این‌که محصول تقلبی نخرید، بهتر است فروشگاه‌هایی را انتخاب کنید که معتبر هستند؛ چون، این مجموعه‌ها تلاش می‌کنند کالای مرغوب را به دست مشتری برسانند و به اهمیت رضایت مشتری آگاه هستند. فروشگاه‌هایی که سایت دارند، سال‌های زیادی از فعالیتشان گذشته است و میزان رضایت مشتریان از آن‌ها زیاد است از جمله گروه‌های مورداعتماد هستند.

قیمت تاچ LCD گوشی

زمانی‌که قصد خرید دارید، با پرسیدن و جست‌وجو متوجه می‌شوید که بازه قیمتی تاچ ال سی دی گوشی در چه حدود است. در این زمان، اگر با عددی خارج از این بازه مواجه شدید بهتر است از ادامه مسیر خرید منصرف شوید و جست‌وجوی بیشتری داشته باشید تا خرید مناسبی را تجربه کنید.

شماره سریال

هر محصولی که می‌خرید، دارای شماره سریال است. شما با دنبال کردن آن و پیگیری متوجه می‌شوید آیا این اعداد به‌طور تصادفی روی محصول قرار گرفته‌اند یا اطلاعات درست و حقیقی را نشان می‌دهند. سپس می‌توانید متوجه شوید آیا خریدتان درست است و محصول مناسبی را خریده‌اید یا خیر.

شفافیت صفحه نمایش و داشتن نور کافی

زمانی که تاچ ال سی دی گوشی می‌خرید، کیفیت آن یکی از عوامل تعیین‌کننده مرغوب بودن است؛ ال سی دی باید تصاویر را با کیفیت مناسبی به نمایش بگذارد و روشنایی کافی برای دیدن محتوایی که در گوشی به نمایش گذاشته می‌شود داشته باشد.

از بعضی موارد که به شما کمک می‌کنند تهیه تاچ ال سی دی گوشی را به‌درستی انجام دهید گفتیم. در ادامه هم از عواملی که روی قیمت این محصول اثر می‌گذارند صحبت می‌کنیم.

عوامل اثرگذار در قیمت تاچ ال سی دی گوشی

زمانی که قصد خرید دارید، آگاهی از مواردی که روی قیمت تاچ ال سی دی گوشی اثر می‌گذارند کمک‌کننده است تا بهتر تصمیم بگیرید.

مدل گوشی اولین گزینه اثرگذار در قیمت است. هر اندازه که گوشی شما مدل بالاتری داشته باشد یا از برند مطرح‌تری باشد، قیمت تاچ ال سی دی گوشی شما بالاتر است. همینطور برای خرید LCD گوشی، برندها و گروه‌های زیادی هستند که فعالیت می‌کنند. بعضی از آن‌ها مطرح بوده و تعدادی هم هستند که تازه شروع به فعالیت کرده‌اند. قیمت‌هایی که آن‌ها اعلام می‌کنند با هم تفاوت دارد. زمانی‌که بودجه محدودی دارید، بهتر است به سمت گروه‌هایی بروید که در این زمینه خوش‌قیمت‌تر هستند و بالطبع باید گوشی شما از سری‌هایی باشد که قیمت پایین‌تری دارند.

هر اندازه که کیفیت تصاویری که از گوشی خود دریافت می‌کنید بیشتر باشد، قیمت تاچ ال سی دی گوشی بالاتر است. بعضی اوقات، افراد به گوشی خود کارهای حساسی را انجام می‌دهند و این موضوع برایشان اهمیت بالایی دارد؛ بنابراین، لازم است برای خرید LCD گوشی هزینه بالاتری کرده تا بتوانند کارشان را به‌درستی انجام دهند.

هر اندازه که تاچ ال سی دی گوشی شما بتواند تعداد رنگ بیشتری را نمایش دهد قیمت بالاتری دارد؛ رنگ‌ها محدود نیستند و این توانایی کمک می‌کند کیفیت تصاویر بالاتر برود و محتوایی که به نمایش درمی‌آید واقعی‌تر باشد.

خرید تاچ ال سی دی گوشی از پارس تل

شما می‌توانید برای مشاهده قیمت تاچ ال سی دی گوشی خود به پارس تل سر بزنید. تاچ LCD گوشی از برندهای مختلف و سری‌های متفاوت در میان گزینه‌های مختلف محصولات این مجموعه قرار گرفته‌اند. پارس تل تلاش کرده است بتوانید خرید آنلاین مناسبی را تجربه کنید. همینطور، در این خرید بتوانید محصولات دلخواهتان را مانند تاچ ال سی دی گوشی با قیمت پایین‌تر بخرید.

ادامه مطلبShow less

پنل کاربری

اشتراک گذاری

فهرست

یک حساب کاربری رایگان برای ذخیره آیتم‌های محبوب ایجاد کنید.

ورود به سیستم